Aleja Gwiazd Sportu

Bardzo popularny w mieście trakt spacerowy to Aleja Gwiazd Sportu czyli ulica ciągnąca się wzdłuż Hali Sportowo-Widowiskowej, ozdobionej płytami z replikami medali polskich mistrzów sportu.

Miano alei odnosi się do organizowanego w mieście od 2001 r. Festiwalu Gwiazd Sportu, stanowiącego swoistą alternatywę dla międzyzdrojskiego Festiwalu Gala Gwiazd.

Oprócz replik medali mieści się tu także obelisk ku pamięci zasłużonego szefa PKOL-u Piotra Nurowskiego odsłonięty w 2010 r.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Miejsce upamiętnienia najlepszych reprezentantów Polski w najróżniejszych dyscyplinach. Przechadzając się można podziwiać repliki zdobytych przez nich medali oraz pamiątkowe płyty. Nowe tablice odsłaniane są w trakcie Festiwalu Gwiazd Sportu. W gronie uhonorowanych są m.in. Irena Szewińska, Jan Tomaszewski, Jerzy Kulej czy Otylia Jędrzejczak.

Uwiecznić na wideo Aleję Gwiazd Sportu umie świetnie firma KM Studio filmowanie Wrocław

Aleja Gwiazd Sportu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Aleja Gwiazd Sportu, zobacz gdzie w Dziwnówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Aleja Gwiazd Sportu.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Aleja Gwiazd Sportu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij