Bałtycki Park Miniatur

Kto nie ma ochoty bez przerwy podróżować, by zobaczyć wszystkie interesujące zabytki w nadbałtyckich państwach całej Europy, może po prostu udać się do Międzyzdrojów i obejrzeć ich starannie, realistycznie wykonane w skali 1:25 modele.

Bałtycki Park Miniatur składa się (stan na luty 2017 r.) z 28 obiektów - zmniejszonych, acz z zachowaniem wszelkich charakterystycznych detali i cieszących oko najdrobniejszych szczegółów. Oryginały budowli pochodzą nie tylko z Polski, ale i Niemiec, Rosji, Danii, Litwy, Szwecji, Łotwy, Finlandii i Estonii.

Warto podkreślić fakt, że kościół w Trzęsaczu, Zamek Kalmarski, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Bramę Holsztyńską, Pałac Kadriorg i pozostałe miniatury rozstawiono z zachowaniem możliwie maksymalnego odwzorowania ich położenia w rzeczywistości.

Centrum Parku stanowi sadzawka-Bałtyk, po której pływa model statku. Placówka szczyci się tym, że plasuje się wysoko w rankingach na najciekawsze atrakcje turystyczne całego Pomorza Zachodniego, publikowane przez najróżniejsze instytucje i media. Jak podkreślają właściciele, wzorowali się na odwiedzanym przez milion turystów rocznie holenderskim parku miniatur Madurodam.

Terminy i godziny otwarcia Bałtyckiego Parku Miniatur są zmienne, zależą przede wszystkim od pory roku.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Fantastyczna podróż przez 9 krajów - z użyciem odrobiny wyobraźni. Bałtycki Park Miniatur pozwala zobaczyć realistycznie odwzorowane, pełne szczegółowych detali modele zabytków i innych charakterystycznych budowli w państwach nadbałtyckich. Wszystkie miniatury wykonano w jednolitej skali 1:25. Park w Międzyzdrojach dysponuje - póki co - 22 obiektami.

Bałtycki Park Miniatur adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bałtycki Park Miniatur, zobacz gdzie w Dziwnówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bałtycki Park Miniatur.
Ceny biletów / cennik wejść do Bałtycki Park Miniatur. Redakcja serwisu www.xn--dziwnwek-z3a.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 10-16 zł
    Bałtycki Park Miniatur cena biletu ulgowego: 10-16 zł
  • 19 zł
    Bałtycki Park Miniatur cena biletu normalnego: 19 zł
  • od 49 zł
    Bałtycki Park Miniatur cena biletu rodzinnego: od 49 zł
  • Grupowy 10-17zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bałtycki Park Miniatur opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij