Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie

Wolin ma wszelkie dane i solidne podstawy ku temu, by właśnie to miasto uznawać za pojawiające się w skandynawskich opowieściach i legendach Jomsborg i/lub Vinetę. To ważne i bogate miasta, ośrodki międzynarodowego handlu wczesnego średniowiecza. Kto chce się więcej na ten temat dowiedzieć, niech odwiedzi miejscowe Muzeum Regionalne. Kto zaś chce zobaczyć i poczuć, jak to wszystko mogło wyglądać w rzeczywistości, powinien odwiedzić Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Ostrów.

Placówka tak wiernie, jak to tylko możliwe, odtwarza średniowieczną osadę – układ zabudowy, konstrukcję chat, świątyni i innych obiektów, drewnianą palisadę i pozostałe umocnienia, przystań, łodzie itd. Jomsborg rzecz jasna tętni życiem, a odwiedzający centrum mogą sprawdzić, jak sobie poradzą z czynnościami niegdyś wykonywanymi przez naszych przodków. Właściwie całe wyposażenie skansenu – meble, narzędzia itp. – jest dostępne do użytku dla gości.

Oczywiście na terenie zrekonstruowanej osady Słowian (tudzież Wikingów) regularnie organizowane są barwne rekonstrukcje, imprezy, gry i zabawy o wyraźnie historycznym rysie. Prym wiedzie tutaj sierpniowy Festiwal Słowian i Wikingów – jedno z największych średniowiecznych wydarzeń w Europie. Jak podają organizatorzy, bierze w nim udział nawet 2000 osób z 26 krajów, ogląda go 22 tysiące turystów – a te wyniki z pewnością mogą się jeszcze poprawić. Warto wymienić jeszcze Święto Młodej Brzozy (maj), Słowiańskie Święto Plonów (sierpień) oraz warsztaty żywej archeologii.

Skansen zazwyczaj otwierany jest na początku kwietnia, a przerwa w jego funkcjonowaniu zwykle zaczyna się na koniec października.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Wyjątkowo żywa i intrygująca lekcja zapomnianej nieco historii. Wizyta w tym skansenie pozwoli nie tylko zobaczyć, ale i doświadczyć życia typowego mieszkańca wczesnośredniowiecznej osady na Pomorzu. Z czasów, kiedy Wolin był jednym z najważniejszych miast i ośrodków handlowych. Kogo fascynuje świat Wikingów i Słowian, po prostu nie może ominąć tego miejsca.

Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie, zobacz gdzie w Dziwnówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie.
Ceny biletów / cennik wejść do Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie. Redakcja serwisu www.xn--dziwnwek-z3a.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5-6,5 zł
    Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie cena biletu ulgowego: 5-6,5 zł
  • 7-8,5 zł
    Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie cena biletu normalnego: 7-8,5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij