Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Późnogotycka świątynia z charakterystyczną drewnianą wieżą, wybudowana najprawdopodobniej w połowie XVII wieku na miejscu kościoła zniszczonego przez pożar. Budynek przetrwał stulecia niemal nienaruszony, nie licząc kilku drobnych remontów i architektonicznych korekt w konstrukcji.

Głównym atutem turystycznym kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny są wyposażenie i ozdoby, pamiętające jeszcze XVII stulecie. Szczególnie cenne są malowidła wykonane przez Joachima Sellina. Artysta pochodzący z Wolina jest autorem polichromii na ścianach i sklepieniu, kwiatowych ozdób barierek przed kolejnymi rządami ławek oraz tablicowych obrazów. Najważniejszy spośród nich jest “Sąd Ostateczny” - jeśli chodzi o rozmiary dzieł malowanych bezpośrednio na deskach, ten nie ma sobie równych na całym Pomorzu Zachodnim.

Spośród pozostałych elementów kościoła na wyróżnienie zasługują jeszcze empory (organowa i kolatorska) oraz wyjątkowo piękne ambona i ołtarz główny. Wyrzeźbił je Georg Beckmann, a za prace malarskie odpowiadał mistrz z Trzebiatowa Chrystian Basche.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Architektoniczny zabytek z późnego gotyku, choć wzniesiony najprawdopodobniej już w połowie XVII stulecia. Kościół Narodzenia NMP w Jarszewie do dziś zachował mnóstwo z oryginalnego wyglądu i wystroju. Poza detalami budowli, na szczególną uwagę zasługują m.in. polichromie pędzla Joachima Sellina - zwłaszcza obraz “Sąd Ostateczny” - ołtarz główny i ambona.

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zobacz gdzie w Dziwnówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • Telefon
    Zadzwoń i dowiedz się więcej o Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - telefon: +48913832427
  • Ulica
    Jarszewo
    Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny mieści się przy ulicy Jarszewo w Dziwnówku
  • 72-400 Jarszewo
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij