Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP

Zabytkowy średniowieczny kościół, wybudowany najprawdopodobniej w 1446 roku. Pierwotnie odznaczał się typowo późnogotycką formą, jednak późniejsze przebudowy znacząco wpłynęły na wygląd świątyni.

Ceglana budowla jest typu salowego, zwrócone ku wschodowi prezbiterium nie jest z zewnątrz wydzielone. Jeszcze w XV wieku do przybytku dobudowano dwie kaplice. Do XX stulecia kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Trzebieszewie wzbogacił się o dwie galerie - dla chóru oraz “lożę” dla parafian wydatnie wspierających miejscowych duchownych - nową koronę murów czy też masywną, zbudowaną na planie kwadratu dwukondygnacyjną wieżę.

Warto zwrócić uwagę na dwa witraże z lat ‘40 XX w. przy ołtarzu głównym, przedstawiające przyniesienie małego Jezusa przez Maryję i Józefa do jerozolimskiej świątyni oraz spotkanie zmartwychwstałego z uczniami w Emaus.

Trzebieszewski kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, od 1945 r. ponownie katolicki, dziś jest filią parafii św. Ottona w Kamieniu Pomorskim.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Świątynia filialna kamieńskiej parafii św. Ottona, wzniesiona ok. 1446 r. Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Trzebieszewie ma charakter neogotycki, jednak sporo w nim elementów prezentujących inne style architektoniczne. Spośród zgromadzonych w świątyni dzieł sztuki sakralnej na wyróżnienie zasługują dwa witraże przy ołtarzu głównym, wykonane w latach ‘40 XX w.

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, zobacz gdzie w Dziwnówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij