Kościół Parafialny

Początkowo w Dziwnówku nie było świątyni. Wierni udawali się do oddalonego o 9 km Kamienia Pomorskiego. W okresie powojennym, do świątyni było bliżej , bo w niedziele odprawiano msze w remizie pogotowia morskiego w sąsiednim Dziwnowie, a od lat 70-tych XX wieku, działał tam już kościół pw. św. Józefa.

Jednak posiadanie własnej świątyni, było bardzo ważne dla mieszkańców Dziwnówka. Po wielu staraniach 18 lipca 1982 roku, kamień węgielny pod budowę świątyni poświęcił Ks. Biskup Stanisław Stefanek. Wielkie zaangażowanie mieszkańców i osób przyjezdnych dokonało niezwykłego czynu. Po 3 miesiącach świątynia była gotowa, a 10 października 1982 roku, dokonano poświęcenia świątyni.

Obecnie przed kościołem znajduje się wybrukowany plac na którym można dostrzec herb Dziwnówka przedstawiający słońce i rybę w wodzie. Sama świątynia jest bardzo nowoczesna z główną nawą poprzedzoną przedsionkiem. W bocznej nawie mieści się kaplica oraz chór organowy. Uwagę zwraca również witraż przedstawiający patrona św. Maksymiliana Marię Kolbe. Bardzo interesujący jest także tryptyk ołtarzowy oraz replika żaglowca wisząca nad głowami wiernych.


NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Kościół Parafialny adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Parafialny, zobacz gdzie w Dziwnówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Parafialny.
  • 72-420 Dziwnówek
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Parafialny opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij