Most zwodzony

Most zbudowany został w latach 50-tych, natomiast w roku 1994 gruntownie go zmodyfikowano - utworzony jest na bazie konstrukcji stalowej.

Most zwodzony na rzece Dziwnej jest otwierany elektrycznie, w sezonie co godzinę, a poza sezonem "w miarę potrzeb" - trwa to kilka minut i jest bardzo widowiskowe - działa na zasadzie przeciwwagi.

Stanowi to niewątpliwie jedną z dodatkowych atrakcji miejscowości - most, jaki prowadzi ze stałego lądu na wyspę Wolin.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Jedna z wizytówek całego Dziwnowa, doskonale rozpoznawalna przez bodaj każdego turystę konstrukcja. Most zwodzony zapewnia nie tylko drogową łączność północno-wschodniej części wyspy Wolin ze stałym lądem, ale i otwarcie ujścia Dziwny dla wyższych jednostek pływających. Elektrycznie sterowany most, kilkukrotnie już remontowany, ukończono w latach ‘50 XX wieku.

Most zwodzony adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Most zwodzony, zobacz gdzie w Dziwnówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Most zwodzony.
  • Ulica
    Słowackiego
    Most zwodzony mieści się przy ulicy Słowackiego w Dziwnówku
  • 72-418 Dziwnów
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Most zwodzony opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij