Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim

Muzeum Kamieni urządzono w Baszcie Wolińskiej, wybudowanej w 1308 roku. Ekspozycja jest niebywale zróżnicowana i ciekawa - tworzą ją setki minerałów, skamielin, a nie brakuje nawet "kamyków" pochodzących z bliżej nieokreślonych rejonów wszechświata.

W gronie najcenniejszych przedmiotów prezentowanych na wystawach z pewnością znajdują się pełne jaj gniazdo kaczodziobego gatunku dinozaura, szkielet Deinonycha w stanie kompletnym oraz pochodzący z kosmosu meteoryt Gibeon. W muzeum minerałów przez cały czas wyświetla się również film dokumentalny przybliżający życie dinozaurów.

Dodatkową atrakcją jest taras widokowy, z którego można podziwiać miasto z wyraźnym zarysem kształtu dawnego grodu, jego okolicę czy rozległy Zalew Kamieński, ze znajdującą się na nim wyspą Chrząszczewską.

Godziny otwarcia: wtorek - sobota 10:00 17:00 ; niedziela 10:00 - 16:00.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Ceny biletów:

Indywidualnie:

Grupy zorganizowane (grupa min. 15 osób):

 • Dorośli: 12 zł
 • Studenci i emeryci (po okazaniu legitymacji): 8 zł
 • Dzieci i młodzież od 5 do 18 lat: 6 zł
 • Dzieci do lat 4: wstęp wolny.
 • Dorośli: 10 zł
 • Studenci i emeryci (po okazaniu legitymacji): 7 zł
 • Dzieci i młodzież od 5 do 18 lat: 5 zł


Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Skarby Ziemi budzą duże zainteresowanie - czy są to szlachetne kamienie, czy szczątki dinozaurów. Placówka w Kamieniu Pomorskim może się pochwalić również eksponatami dosłownie nie z tej Ziemi - kawałkami meteorytu Gibeon. Muzeum Kamieni mieści się we wnętrzu zabytkowej baszty z bramą wolińską - pozostałości po XIV-wiecznych murach miejskich.

Warto sfilmować Muzeum Minerałów, zająć się tym może firma KM Studio filmowanie Wrocław

Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim, zobacz gdzie w Dziwnówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim. Redakcja serwisu www.xn--dziwnwek-z3a.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 6-8 zł
  Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim cena biletu ulgowego: 6-8 zł
 • 12 zł
  Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim cena biletu normalnego: 12 zł
 • Grupowy 5-10 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij