Turystyka piesza i rowerowa

Plątanina ścieżek nadmorskich, ciągnących się wzdłuż wydm w dziwnowskich lasach jest magnesem nie tylko dla spacerowiczów, ale i miłośników jazdy na rowerze. Zresztą przez miejscowość prowadzi w stronę Międzywodzia ścieżka rowerowo-piesza, w znacznym stopniu pokrywająca się z biegiem czerwonego szlaku turystycznego.

Długość trasy wynosi 27,5 km. Jest ona podzielona na odcinki przez znajdujące się przy niej miejsca wypoczynku, przy których widnieją tablice zawierające ciekawe opisy okolicznej flory i fauny. Chętni udać się w przeciwną stronę, przy drodze do Dziwnówka odnajdą wiele stanowisk bluszczu pospolitego.

Podsumowując, szlaki przebiegające przez Gminę Dziwnów:

  • R-10 Międzynarodowy Szlak Rowerowy „Dookoła Bałtyku”,
  • Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim,
  • Europejski długodystansowy szlak pieszy oznaczony symbolem E9,
  • Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Koszaliński Szlak Nadmorski
NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Turystyka piesza i rowerowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Turystyka piesza i rowerowa, zobacz gdzie w Dziwnówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Turystyka piesza i rowerowa.
  • 72-420 Dziwnów
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Turystyka piesza i rowerowa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij