Dziwnówek

Niewielka nadmorska wieś w województwie zachodniopomorskim, powiecie kamieńskim i gminie Dziwnów. W 2006 roku, Dziwnówek zamieszkiwało około 500 stałych mieszkańców. To niewielkie lecz bardzo znane kąpielisko, sławę zawdzięcza swojemu położeniu między Bałtykiem, a jeziorem Wrzosowskim, będącym częścią Zalewu Kamieńskiego. Jednocześnie skrzyżowanie bardzo ważnych dróg prowadzących wzdłuż i w kierunku wybrzeża sprawia, że miejscowość posiada w pewnym sensie gwarancję rozwoju turystycznego i dostatku mieszkańców.

Pierwsze wzmianki o osadzie oraz zlokalizowanej tam karczmie "Lutke Divenow", pochodzą z 1503 roku i dotyczą umowy dzierżawnej. Zawsze była to wieś rybacka. Od końca XIX wieku, rozwija się funkcja letniska, powstały wówczas 3 hotele.

Właściwości lecznicze morskiej wody oraz położone na mierzei lasy iglaste, wspomagają leczenie chorób układu oddechowego. Właściwości lecznicze klimatu Dziwnówka umożliwiły otrzymanie statusu uzdrowiska, które obecnie jest niewielkim uzdrowiskiem dziecięcym. Odkryte w 1867 roku, źródła wody chlorkowo-sodowej o dużej mineralizacji, nie są niestety eksploatowane.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Dziwnówek adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dziwnówek, zobacz gdzie w Dziwnówku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dziwnówek.
  • 72-420 Dziwnówek
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dziwnówek opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij