Dziwnówek - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Dziwnówka

Dziwnówek to niewielka nadmorska miejscowość, położona w województwie zachodniopomorskim. Sąsiedztwo Bałtyku od północy i wód Zalewu Kamieńskiego od strony zachodniej czynią tę wieś interesującą propozycją dla poszukujących letniego wypoczynku. Przez Dziwnówek przebiegają dwie drogi wojewódzkie: nr 102, którą można dojechać m.in. do pobliskiego, bardzo popularnego kurortu - Międzyzdrojów oraz nr 107, doprowadzającą do położonego na południe od omawianej miejscowości Kamienia Pomorskiego. Poruszając się trasą nr 102 możliwe jest dotarcie do drogi krajowej E65 - do pokonania jest ok. 64 km.

Bliska odległość do ważnych ośrodków turystycznych ułatwia skomunikowanie z tymi obszarami. Dojeżdżając do Dziwnówka z odległych terenów Polski, warto najpierw dostać się do pobliskich miast, korzystając z szerokiej oferty autobusowej i kolejowej. Do Międzyzdrojów jest 30 km, do Świnoujścia 46 km, do Kamienia Pomorskiego jedynie ok. 9 km. Aby znaleźć odpowiednie i interesujące rozwiązanie komunikacyjne, warto sięgnąć po pomoc do Internetu i skorzystać z wyszukiwarki GoEuro.pl.

Regularne przewozy mikrobusowe umożliwiające dotarcie do Dziwnówka zapewnia m.in. przewoźnik Benko Bus kursujący na trasie Szczecin - Kamień Pomorski - Dziwnów - Dziwnówek - Międzywodzie. Na tej samej trasie można również spotkać firmę transportową KSK Bus Przewozy Pasażerskie (linia nr 1), która dodatkowo realizuje również przejazd na linii nr 2: Szczecin - Kamień Pomorski - Dziwnówek - Łukęcin - Pobierowo - Rewal. Kolejnym przewoźnikiem dowożącym podróżnych do Dziwnówka jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej "Trans-Pol" sp. z o.o., kursujący na trasie Świnoujście - Legnica (m.in. przez Międzyzdroje, Niechorze, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Lubin). Z Dziwnówka możliwe jest również dotarcie do odległych destynacji: autobusy kursują m.in. do Bielawy, Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Jeleniej Góry, Kołobrzegu, Lubina, Mielna, Torunia.

rozwiń
Dziwnówek - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij